SAM (Yazılım Varlık Yönetimi)

SAM (Yazılım Varlık Yönetimi)
SAM (Yazılım Varlık Yönetimi) 2018-04-10T20:59:47+00:00
Document

Neden Sam Ortağı Olarak by OKUR?

by OKUR ; Microsoft lisanslama konusunda uzmandır ve en doğru , en az maliyeletle, en yeni teknoloji servisleri ile ilgili sizi bilgilendirir.
by OKUR ; SAM süreçlerine hakimdir ve işlemlerin kısa sürede tamamlanmasını sağlar.
by OKUR ; SAM denetiminizi endişesiz ve sizin yanınızda tamamlar.
by OKUR ; Eksik lisansların teminiyle ilgili uygun fiyat avantajı ve finansal destek sağlar.
by OKUR ; Envanter ve bilgi gizliliğinize önem verir.

SAM Süreci Nasıl İşler ?

• Çalışma öncesi bir sunum ve toplantı gerçekleştirilerek süreçle ilgili bilgilendirilirsiniz.
• Toplantı genelinde proje kapsamı ve zamanlama kararlaştırılır.
• İletilen lokasyon ve kullanıcı bilgileri sonrasında SAMClik kaydı oluşturulur.
• Active directory /Domain Var ise MapToolkit ile, yok ise SAMClick ile envanter taraması gerçekleştirilir.
• Oluşan envanter sonrası , fatura karşılaştırmaları yapılır . Karşılaştırmalardan sonra çıkan bilgiler sizinle mutabık kalarak resmileştirilir ve Microsoft a raporlanır.
• Raporlar onaylandıktan sonra sonuçlar firmanızla paylaşılır. Varsa eksik, fazla lisanslama durumu anlatılır, lisanslamada eksik görülen konular, yenilikler ve öneriler paylaşılır.
• Birlikte kararlaştırdığımız senaryo sonrası tamamlanan lisanslarınız Microsoftun da onayı ile sonuçlandırılır SAM Sertifikası almaya hak kazanırsınız.
• Sertifikalar çalışmanın tamamlandığı sonraki ayın başında gönderilir.

Sam Uygulamak İçin 10 Neden ?

 

 

En düşük maliyetli lisans programlarını seçmek için gereken bilgileri güven altına alabilir, bütçe oluşturma için daha iyi BT tahmini sağlayabilir ve yazılım amortismanıyla ilgili vergi avantajlarından faydalanabilirsiniz.
SAM, lisansları satın alırken tasarruf etmenizi sağlayabilir, yazılım satıcılarıyla ilişkilerinizi geliştirebilir ve gelecekteki anlaşmalarda avantaj sağlayabilirsiniz.
İyi bir SAM planı, lisanslarınızın uyumlu olmasını sağlayarak mali cezaları ve hukuki maliyetleri ortadan kaldırmanızı sağlar ve yasal işlemden kaynaklanabilecek her türlü zararı önleyerek, itibarınızı korumanıza yardımcı olur.
SAM, yazılım yönetimiyle (veya böyle bir yönetimin bulunmamasıyla) ilişkili iş ve uyumluluk risklerini tespit etmenizi ve bu varlıkların kurum bütününde tutarlı yönetimini sağlayan tanımlı bir “en iyi uygulamalar” seti oluşturmanızı sağlar.
İyi bir SAM planı çalışanlarınıza, işlerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları doğru araçları sağlayacaktır.
SAM, başlangıçta karmaşıklığı önlemek için daha iyi bir otomasyon sağlayarak ve süreçleri otomatikleştirerek, yazılım ve BT kaynaklarınızı optimize eder ve işletmenizi yürütmenize odaklanmanızı sağlar.
Çakışan, entegre olmamış ve güncelliğini yitirmiş uygulamaların yönetimi daha güçtür. SAM, yazılım varlıklarınızdan en iyi şekilde faydalanmanızı ve sadece kullandığınız yazılımlar için ödeme yapmanız amacıyla sizlere gereken bilgileri sağlar.
SAM, işletmenizin pazarda ihtiyaç duyduğu rekabet avantajını sağlayabilir. Güncel lisans ve kapsamlı belgelenmiş ortam kitaplığı, hem günlük etkinliklerde, hem de şirket birleşmesi veya satın alımı gibi durumlarda kurum bütününde daha hızlı, kolay süreçler ve düzenlenmiş yazılım işlevleri sağlayabilir.
SAM planınızdaki en iyi uygulamaları takip etmek, karar alma süreci için daha iyi bilgi ve daha yüksek düzeyde operasyonel mükemmeliyet sağlar ve böylelikle kurumunuzun uzun vadeli iş değerini geliştirir.
SAM sayesinde, tüm yeni yazılımlar ve güncellemeleri satın almak yerine, hangi yazılımların ne zaman gerekeceğine tam olarak karar verebileceksiniz. SAM ile gelecekteki gereksinimlerinizi şimdiden planlayabilirsiniz.

E-Bülten.

En yeni teknoloji ve ürünlerden haberlerdar olmak istiyorsanız
aşağıdaki alana e-posta adresinizi yazın.E-bültene kaydolun.
  • Konak / İzmir
  • +90 850 811 35 34
  • info@byokur.com