Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri 2018-04-10T21:05:54+00:00
Document

Turnikeler

by OKUR; parmak izi tanıma, yüz tanıma, kartlı geçiş sistemleriyle entegre projeye özel turnike çözümleri sunmaktadır.
Parmak İzi Tanıma Sistemi
Parmakların uç bölgesi insan biometrisine uygun olarak benzersiz olarak yaratılmıştır. Bu yapının aynısını yada bir benzerini hiçbir insanda bulunamayacağı için en güvenilir şifreleme yöntemi olarak kullanılır. Parmak ucunda yer alan girinti ve çıkıntılar bir nevi biometrik haritaya benzer.
Parmak izi okuma cihazları bu girinti ve çıkıntıların birbirine mesafesini, kıvrımların açılarını ve belli noktaların birbirlerine uzaklığını algılayarak şifreleme algoritması oluşturur.
Cihaza parmak izi tekrar okutulduğunda cihaz içisinde algotirmaya alınmış kayıtlar arasında eşleştirme gerçekleştirilir ve parmak izi tanıma süreci tamamlanmış olur.
Yüz Tanıma Sistemi
İlk olarak yüz tanıması gerçekleştirilecek personelin yüzü cihaz üzerinde bulunan yüksek çözünürlüğe sahip kameralar ile sisteme 3 boyutlu olarak tanımlanır. 3 boyutlu resim üzerinde referans nokralar belirlenir ve yüz tanıma algoritması ile sayısal verilere dönüştürülür.
Biometrik yüz haritası olarak adlandırabileceğimiz bu algoritma; burunun gözlere oranı, gözlerin birbirine oranı, gözlerin çeneye oranı gibi basit şekilde anlatabileceğimiz şekilde refarans noktaların milimetrik olarak birbirine uzaklığını ölçer. Bu referans noktalar yani oranlar bir insanın parmak izi gibidir sadece o insana özeldir ve aynısı yoktur. İnsan gözüyle fark edilemeyecek bu özellikler yüz tanıma cihazı sayesinde benzersiz bir biometrik tanımlama sistemine dönüşmektedir.
Kaydı alınan ve referans noktaları algoritma ile sayısal verilere dönüştürülen yüzler sistem databasesine kayıt edilir. Tekrar yüz okutulduğu anda 1 saniye gibi çok kısa bir süreçte yüz tanıma işlemi gerçekleşir ve veri doğrulaması yapılır. Doğrulaması yapılan veri API yardımı ile istenilen programa aktarılır.

Damar Tanıma Sistemi

Sistem İşleyişi
Bu devrimsel teknoloji geleneksel biyolojik damar kalıp tanıma sisteminden doğmuştur. Sistem el üzerinde bulunan damar yapısının kızılötesi ışınlar ile biometrik haritasının çıkarılarak algoritma ile sayısal değerlere dönüştürülür. Daha sonra personel elinin okutulmasında algoritma içindeki verilerin eşleşmesine dayalıdır. Parmak izinin deforme olduğu yada kullanım zorluğunun yaşandığı ortamlarda yüz tanıma yanında alternatif bir biometrik tanıma çözümü olarak sunmaktayız.
Tanımlama Başarısı
Geliştirilen bu teknoloji biometrik alanında “en yenilikçi buluş” ödülünü almıştır. VP-II damar tanıma cihazlarının hatasız eşleştirme ve güvenlik test sonucu (Bu oran yetişkin bireyler üzerinde test edilmiştir) %99.98’dir. VP-II™ Damar tanıma cihazının sahip olduğu %99.98 başarı oranı parmak izi tanıma teknolojisi ile aynı başarı oranına sahiptir. Kullanılabilirliğine ek olarak, VP-II™ performansı FAR, FRR ve tanıma hızı tüm mevcut Biometrik sistemlerden daha yüksektir.

Bekçi Tur Kontrol Sistemleri

GT2 Güvenlik Tur Kontrol Cihazı
RFID
Auto-Pliot özelliği sayesinde güvenlikçinizin Güvenlik Tur Rotasını şaşırmasına yada atlamasına engel olur. Güvenlikçi, istasyonu ziyaret edince otomatikman bir sonraki tur istasyonun adı yazar.Güvenlikçi belirlediğiniz noktaları dolaşır, günlük, haftalık yada 15 günlük raporların hepsini daha sonra alabilirsiniz. Click edit button to change this text.
EM,Mifare
TCPIP / RS 485
1 Satır Monokrom
Ekran
Sınırsız Okuma Noktası
500.000 Kayıt
-40 / +70
Düşme ve Darbe Sensörü
Elektroşoka Dayanıklı
Özel vidalı istasyonlar
Saat Göstergesi
Su Geçirmez
Kablosuz ve USB
GT2 Güvenlik Tur Kontrol Cihazı
RFID, GPS, GPRS
Auto-Pliot özelliği sayesinde güvenlikçinizin Güvenlik Tur Rotasını şaşırmasına yada atlamasına engel olur. Güvenlikçi, istasyonu ziyaret edince otomatikman bir sonraki tur istasyonun adı yazar.Güvenlikçi belirlediğiniz noktaları dolaşır, günlük, haftalık yada 15 günlük raporların hepsini daha sonra alabilirsiniz.
EM,Mifare
TCPIP / RS 485
5 Satır Renkli Grafik Ekran
Sınırsız Okuma Noktası
500.000 Kayıt
-20 / +70
Düşme ve Darbe Sensörü
Elektroşoka Dayanıklı
Özel vidalı istasyonlar
Saat Göstergesi
Su Geçirmez
Kablosuz ve USB iletişim
Otomatik Email Raporlama

Anahtar Takip Sistemi

Anahtar Takip Sistemi Nedir
Kontrol altında bulunması gereken anahtarlarınızı sadece sisteme tanımlı yetki verilmiş görevlilerin, sadece yetki verilen zaman aralıklarında alınmasını sağlayan, anahtar ve görevliye göre hareket raporlarının alınabildiği gelişmiş bir takip ve güvenlik dolabıdır.
Anahtar Takip Sistemi Faydaları
Her anahtar için farklı personel yetkilendirilebilir, bu sayede yetkisiz erişim engellenir.
Zamana dayalı yetkilendirme yapılabilir, bu sayede vardiya değişimlerinde zamansız almayı engelleme
Özel çelik anahtarlıklar sayesinde anahtar değişimin önüne geçme
Çelik kasası sayesinde anahtar çalınmasına karşı yüksek güvenlik
Detaylı raporlar sayesinde kaybolan anahtarın hangi personel tarafından teslim alındığı ve kaybolma zamanın tespiti
Anatarların hepsinin tek bir noktada bulunması sayesinde kolay erişim
Anahtarlar birbiri ile değiştirilemeyecek şekilde güvenli yapı
Kolay kullanımlı endüstriyel tasarım
Kaybolma yada zorlama durumunda alarm

E-Bülten.

En yeni teknoloji ve ürünlerden haberlerdar olmak istiyorsanız
aşağıdaki alana e-posta adresinizi yazın.E-bültene kaydolun.
  • Konak / İzmir
  • +90 850 811 35 34
  • info@byokur.com