Kurumsal Ağ Teknolojileri

Kurumsal Ağ Teknolojileri
Kurumsal Ağ Teknolojileri 2018-04-10T20:57:34+00:00
Document

Kurumsal Ağ Teknolojileri

Günümüzde Ağ yapıları hangi segmentte olursa olsun şirketlerin titizlikle üzerinde durduğu bir konudur. Firmaların yerel veya uzak bağlantı yapılarındaki iletişim ve bu iletişimin kalitesi bu alana olan ilginin artmasına neden olmuştur. Aynı şekilde Data Center tarafında da network çözümleri firmalar için yadsınamaz bir öneme sahiptir. by OKUR Teknoloji olarak uzman mühendis kadromuzla; güvenlik, esneklik, yönetilebilirlik ve yüksek erişilebilirlik formlarına bağlı kalarak müşterilerimize, Network alanındaki tüm ihtiyaçlara yönelik tam kapsamlı çözümler sunmaktayız. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz bu uçtan uca Network hizmetlerinde, HP’nin Network ürün ve hizmet gruplarında sağladığı yapıyı referans almaktayız.
HPE FlexFabric
HPE FlexFabric çözümü birleşik veri mimari hizmeti sunan yazılım tabanlı Data Center network altyapısıdır. Veri merkezi ağları çok önemli bir kırılma noktasında bulunmaktadır. HPE FlexFabric; Strorage, Cloud ve sanallaştırma işlemleri için basitleştirilmiş, ölçeklenebilir ve otomatik bağlantı sağlayan yeni bir mimari yaklaşım sunuyor. Data Center Ağ yapısının karışıklığını %75’e kadar azaltarak fiziksel ve sanal network yapısında da birleşik bir yönetim sağlıyor. Böylece lisans karmaşası ve ekstra maliyetlerden arındırılmış bir yapı sunar.
HPE FlexCampus
Dağınık bir network mimarisine sahip yapılarda, yetkilendirme ve güvenlik yönetimi ihtiyaçlarının ön planda olduğu Kampüs networkleri, kullanıcılarının interaktif ve video zenginliği gibi hizmet ve taleplerini karşılamak için gelişmek zorundadır. Kampüs ağlarının hem kablolu bağlantı sağlayan hem de mobil çalışanların uygulama ve servislere kolay ve güvenli bir yoldan erişmeleri için gerekli altyapının sağlanması gerekmektedir. HPE FlexCampus çözümü, üstün bir kullanıcı deneyimi sunarak, ağ mimarisi ve yönetimini kolaylaştırır, günümüz ihtiyaçlarını karşılayarak ağ yapısında performans ve çeviklik sağlar.
HPE FlexBranch
FlexCampus yapısına göre daha küçük ve bölgesel bağlantısı olan yapılara sunulan HPE FlexBranch çözümü, ağ bağlantısı ve uygulamaları entegre ederek merkeze bağlı farklı lokasyonlardaki kullanıcı deneyimini geliştirir.
Bu çözüm dramatik dağıtımı kolaylaştırarak merkezi yönetimde iç verimliliği arttırır. Kenar şubeleri sabitler ve BT maliyetlerini düşürür. FlexBranch, Flex Network Mimarisinin bir parçasıdır ve birden fazla lokasyona dağılmış yapıların genelinde kullanıcı deneyimi gibi LAN kapsamlı bir ağ portföyü sunar.
HPE FlexManagement
Günümüz dünyasında iş gereksinimleri hızla büyüme göstermekte olduğundan, Bilgi Teknolojileri bu gereksinimleri karşılamak için envanterlerine her geçen gün yeni ürün ve hizmetler eklemek zorunda kalmaktadır. Bununla birlikte mobil cihazların da şirket ağına girmesi, bu trafiğin izlenebilmesi ve yönetilebilmesi açısından problemlere yol açmaktadır. Flex Managment mimarisi bu sorunu ortadan kaldıracak bir yazılım çözümü ile network ağlarında güvenlik, yönetim ve izleme anlamında ciddi kolaylıklar sunar. Kolay kullanım özelliği sayesinde network yapınızda karşılaşabileceğiniz sorunları önceden fark edip uyararak önlem almanızı sağlar.

Software Defined Network (SDN)
Yazılım Tabanlı Ağ

Günümüzde Ağ’lar her geçen gün daha da karmaşık hale gelmektedir. Topolojilerdeki bu karmaşıklık, yönetilebilirlik açısından problem olmakla beraber firmalar için ciddi maliyetlere sebep olmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına HP’nin uzun zamandır üzerinde çalıştığı SDN teknolojisi günümüzde şirketler için kullanılabilir seviyeye gelmiştir. SDN, network trafiğindeki performans, güvenlik ve yönlendirme işlemlerini uygulamalar sayesinde yaparak söz konusu olan problemleri ortadan kaldırmaktadır. Bunun sonucunda SDN hem network uzmanlarının iş yükünü hafifletir hem de firmalara finansal anlamda ciddi avantaj sağlar.
HPE SDN teknolojisini
Uç noktadan Datacenter’a, Altyapıdan Yönetime
kadar uzatan tek üreticidir.

E-Bülten.

En yeni teknoloji ve ürünlerden haberlerdar olmak istiyorsanız
aşağıdaki alana e-posta adresinizi yazın.E-bültene kaydolun.
  • Konak / İzmir
  • +90 850 811 35 34
  • info@byokur.com