Azure

Azure
Azure 2018-04-10T20:51:37+00:00
Document

Microsoft Azure Nedir?

Azure nedir? Kısacası, Microsoft’un bulut platformudur:
Daha hızlı ilerlemenize, daha fazla şey yapmanıza ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olan, tümleşik hizmetler (bilgi işlem, depolama, veri, ağ ve uygulama gibi) içeren büyüyen bir koleksiyondur. Ancak bu sadece buzdağının görünen kısmı.

Azure’un diğer özellikleri şunlardır:

IaaS + PaaS içeren bir sistemdir.
Azure, hem “hizmet olarak altyapı” (IaaS) hem de “hizmet olarak platform” (PaaS) konusunda Gartner tarafından endüstri lideri olarak görülen tek önemli bulut platformudur. Yönetilen ve yönetilmeyen hizmetleri içeren bu güçlü birleşim, benzersiz üretkenlik için uygulamaları istediğiniz gibi oluşturmanıza, dağıtmanıza ve yönetmenize olanak verir.
Karma sistemler için hazır durumdadır.
Bazı sağlayıcıları veri merkezi ile genel bulut arasında seçim yapmanızı ister. Azure istemez. Kurumsal açıdan kalitesi kanıtlanmış karma bulut çözümleri size her açıdan en iyisini sunar, yeni karmaşalar getirmeden BT seçeneklerinizi çoğaltır. Azure ile, veri depolama, yedekleme ve kurtarma işlemleri daha etkili ve ekonomik şekilde yapılır. Ayrıca hem şirket içi hem de bulut özellikli uygulamalar oluşturmak daha kolaydır.
Açık ve esnektir
Azure; Windows’tan Linux’a, SQL Server’dan Oracle’a, C#’tan Java’ya kadar her işletim sistemini, dili, aracı ve çerçeveyi destekler. Her cihazla çalışan muhteşem uygulamalar ve hizmetler oluşturabilmeniz için Windows ve Linux eko sistemlerinin en iyilerini parmaklarınızın ucuna getirir.
Her zaman çalışır durumda, her zaman aktif
Skype, Office 365, Bing ve Xbox’a güç veren aynı kurumsal tarz platforma sahip olacaksınız. Azure, %99,95 oranında kullanılabilirlik SLA’sı, 7/24 teknik destek, günün yirmi dört saati hizmet sağlığı izleme olanağı sağlar. Bu nedenle Fortune 500 şirketlerinin %57’den fazlası bugün Azure’a güvenmektedir.
Ekonomik ve ölçeklenebilir.
Azure talebe göre hızlı şekilde ölçekleyerek büyütüp küçültebilir, böylece sadece kullandığınız şeyin ücretini ödersiniz. Dakikalık faturalama ve bilgi işlem, depolama, bant genişliği gibi popüler altyapı hizmetleri için rakip firmaların fiyatlarıyla aynı olma konusunda bir taahhüt, performans için her zaman rakipsiz fiyatlara sahip olacağınız anlamına gelir.
Her yerdedir.
Azure, 13 bölgede Microsoft tarafından yönetilen veri merkezlerini içeren ve gitgide büyüyen global bir ağda çalışırken, uygulamaları çalıştırma konusunda size çok çeşitli seçenekler sunar ve müşterilerinizin her zaman muhteşem bir performans yaşamasına olanak verir. Azure, Çin anakarasında çok uluslu ilk bulut sağlayıcısıdır ve dünya genelinde yeni bölgelere açılmaya devam etmektedir.

Microsoft Azure

Microsoft Azure, Microsoft’un ürünlerini kendi veri merkezi üzerinde Sanal Sunucu veya Servis olarak kiralama modeli ile alabildiğiniz bir bulut platformudur. Örneğin Office 365 altındaki ürünler de Microsoft Azure üzerinde yüklü şekilde size servis edilmektedir. Microsoft Azure satın almak istediğinizde istediğiniz işletim sistemi yüklü şekilde bir sanal sunucu alabileceğiniz gibi, hazır bir sistem üzerinde serviste satın alabilirsiniz. Örnek olarak bir Sanal Sunucu alıp üzerine Microsoft SQL Server yükleyebilirsiniz. Yada hiç bir sanal sunucu almayıp, Microsoft SQL Veritabanı’nı sadece servis olarak alırsınız. Bu şekilde aldığınızda sunucu güncellemeleri, bakımı veya yedeklemesi ile uğraşmazsınız. SQL Azure size bağlantı bilgileriniz verir ve gerisini kendi halleder.

Neden Microsoft Azure?

Microsoft Azure Satın Alma Modelleri

Microsoft Azure Servis ve hizmetlerini Online Lisans modeli ile satın alabiliyorsunuz. Yakın dönem içerisinde Microsoft Azure Open Lisans olarak da satın alabileceksiniz. Microsoft Azure servisleri ve ürünleri için OV, OVS lisans modeli ile ilgili de çalışma yapılabilmektedir.

E-Bülten.

En yeni teknoloji ve ürünlerden haberlerdar olmak istiyorsanız
aşağıdaki alana e-posta adresinizi yazın.E-bültene kaydolun.
  • Konak / İzmir
  • +90 850 811 35 34
  • info@byokur.com