Barkod Yazıcıları

Barkod Yazıcıları
Barkod Yazıcıları 2018-04-10T21:11:42+00:00
Document
by OKUR Bilgi Teknolojileri Motorola, Zebra, Intermec, Unitech, Datamax-Oneil markalarının ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. Satış sonrası hizmetler konusundaki hassasiyeti ve hızı sayesinde mutlu ve memnun bir müşteri portföyüne sahiptir.

Barkod – Etiket yazıcılarının tercih edilmesinin nedenleri

Barkod yazıcılarının yakarak çalışmasından dolayı baskıda dağılma en aza indirgenir. Böylece yüksek bir baskı kalitesi elde edilir.
Normal yazıcılarda baskı alınamayan özel etiketlere (Parlak yüzeye sahip etiketler, naylonumsu etiketler, yıkama talimatı kumaşı vb ) baskı yapabilme özelliği,
Barkod yazdırma desteğinin diğer yazıcılara göre kolay ve ücretsiz olması,

Direkt Termal Baskı nedir ?

Direkt termal baskı yönteminde yazıcı uygun etikete herhangi bir sarf malzeme kullanmadan baskı yapmaktadır. Direkt Termal baskı yöntemi ile yazdırılan etiketler termal (faks kâğıdı ve yazarkasa ruloları vb.) etiketlerdir. Bu yöntem ile yazdırılan etiketler bulundukları ortamdan (ışık, ısı, nem vb.) etkilenmektedir. Bu tarz etiketler kısa ömürlü olmaları nedeniyle geçici kullanımlar için tercih edilmektedir. Kargo, kurye firmaları, marketlerin raf etiketleri bu tarz etiketlere birer örnektir.
Direkt termal baskı yöntemi ile yazdırılabilen etiketlerin termal özelliğe sahip olup olmadığını anlayabilmek için etiketin baskı yapılan yüzeyi tırnak ile çizildiğinde veya çakmakkibrit ateşi yaklaştırıldığında etiket kararmaya başlar. Başlangıçta beyaz renkli olan bir termal etiket zamanla sararmaya, kahverengi bir renge ve daha ileri bir zamanda siyahlaşmaya başlar.

Termal Transfer Baskı nedir ?

Termal transfer baskı yönteminde yazıcı etikete uygun ve ribon adı verilen sarf malzeme ile baskı yapmaktadır. Termal transfer baskı yöntemi ile yazdırılan etiketler vellum, kuşe, opak pvc, Silver mat, naylonumsu, Japon akmazı (yıkama talimatı kumaşı) vb. etiketlerdir. Bu yöntem ile yazdırılan etiketler bulundukları ortamdan (ışık, ısı, nem vb.) etkilenmezler. Örneğin Silver mat etiketlere yapılan baskılar su, kolonya gibi maddeler ile silinmez, Japon akmazına yapılan baskı yıkamaya girse dahi silinmez.
Termal transfer baskı yönteminde kullanılacak etiketin özelliğine bağlı olarak uygun ribon kullanıldığında doğru baskı alınabilmektedir. Örneğin Silver mat etikete wax özelliğe sahip ribon kullanıldığında net bir baskı alınmasına rağmen el veya su ile silindiğinde etiket üzerindeki yazı silinirken aynı etikete resin ribon ile baskı yapıldığında baskı net olmakta ve etiket üzerindeki yazı elle, su ve kolonya ile silinmeye çalışıldığına herhangi bir bozulma olmayacaktır.

E-Bülten.

En yeni teknoloji ve ürünlerden haberlerdar olmak istiyorsanız
aşağıdaki alana e-posta adresinizi yazın.E-bültene kaydolun.
  • Konak / İzmir
  • +90 850 811 35 34
  • info@byokur.com