HP Finansal Kiralama Hizmetleri

HP Finansal Kiralama Hizmetleri
HP Finansal Kiralama Hizmetleri 2018-04-11T18:43:01+00:00
Document

HP Finansal Kiralama Hizmetleri

Ekipmanlarınızı Kiralayarak En Yeni Teknolojilerin Keyfini Sürün
HP Finansal Hizmetler müşterilerin iş ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dünya çapındaki teknolojilerden yararlanması için kolay ve ekonomik bir yol sunar. Müşterilerin en düşük toplam sahip olma maliyetini elde etmelerine yardımcı olan, planlamadan satın almaya, değiştirmeden kullanımdan kaldırmaya kadar tüm aşamalara yönelik finansal çözümler sağlar. Bununla birlikte müşterilerin eskimiş ve artık kullanılmayacak BT ekipmanlarıyla uğraşma riskini yönetmelerine yardımcı olur.
Sabit varlıklardan esnek varlıklara
HP Finansal Hizmetler şirketlerin BT teknolojilerine sahip olmadan kullanmanın avantajını sağlamaktadır. Daha önceden sahip olunan ekipmanları ise HP Finansal Hizmetler şirketlerin bu ekipmanları HP Finansal Hizmetlere satıp sonra tekrar kiralamasına olanak tanımaktadır. Sat-kirala (sale-leaseback) seçeneği tercih edildiğinde HP Finansal Hizmetler müşterinin elindeki mevcut BT varlıklarını satın alıyor ve daha sonra bunları belirlenen bir süreliğine firmaya kiralıyor. Sonuçta firma sattığı ekipmandan gelen nakitten yararlanırken, aynı ekipmanı sahip olmadan kullanma olanağına kavuşuyor. Kiralama dönemi sonunda da eskimiş ekipmandan kurtulmanın derdine düşmüyor.

HP Finansal Kiralama Hizmetlerinin Avantajları

Mevcut ekipmanları HP Finansal Hizmetler’e satarak nakit artışı sağlanabiliyor. Bunun peşinden de aynı ekipmanları 34 aydan 48 aya varan ödemelerle kiralanarak, hiçbir kesinti yaşamadan kullanmaya devam edilebiliyor.
Şirketler ekipmanlarının satışından elde ettikleri nakitle isterlerse sistemlerini yükseltebiliyor, daha fazla BT yatırımı yapabiliyorlar.
Şirketlerin kullandıkları sistemler daha da uzun bir süre işlerine yarayacaksa satın alabiliyor ya da kiralama dönemini uzatmayı tercih edebiliyorlar. Ama isterlerse kiralama dönemi sonunda yeni teknolojilere ve ekipmanlara da kolaylıkla geçebiliyorlar.
Kiralanan ürünler bilançoda ‘Sabit Varlıklar’ kaleminin altına girmiyor. Kiralama faturası gider olarak gösterilebiliyor.

E-Bülten.

En yeni teknoloji ve ürünlerden haberlerdar olmak istiyorsanız
aşağıdaki alana e-posta adresinizi yazın.E-bültene kaydolun.
  • Konak / İzmir
  • +90 850 811 35 34
  • info@byokur.com