Barkod Etiketleri ve Ribonlar

Barkod Etiketleri ve Ribonlar
Barkod Etiketleri ve Ribonlar 2018-04-10T21:11:57+00:00
Document

Etiket

Barkod etiketi konusunda müşteri ihtiyaçlarının doğru belirlenmesi, doğru kağıt ve ribbon seçimi konusunda detaylı bilgilerin aktarılması önemli bir husustur.
İmalatını yaptığımız etiketlerin kalitesi çok önemlidir. Bu nedenle seçtiğimiz hammadeden kalıp ve kesim bıçaklarına, koli ve ambalaj malzemelerine kadar A kalite ürünleri tercih ederiz.

Ribon

Üreticiden tüketiciye ribon satışı yapan firmamız, üretici verilerini doğrulamak ve müşterilerine en iyi kaliteyi sunmak amacıyla , temin ettiği ürünlerin baskı kalite testlerini yaparak müşterilerine sunması ile sorunsuz ürün teslimi yapmaktadır. Birçok ölçüde sürekli stok bulundurarak hızlı teslimat yapmayı hedefleyen firmamız 10.000 adedin üzerinde çeşitli ölçüde sürekli stoklu çalışmaktadır.Ribon üretimi konusunda hızlı makinaların kullanıldığı üretim aşamalarında da kalite konusunda hiçbir sıkıntısı olmayan, 20 milimetreden 230 milimetre genişliğe , 74 metreden 1000 metre uzunluğa , masaüstü yazıcı ribonlarından endüstriyel barkod yazıcı ribonlarına, videojet markem® savema® domino® gibi tarih kodlama makinalarına uyumlu ribonlar ve sıcak kodlama folyolarına(hot foil) kadar termal yazıcı şeritleri konusunda birçok alanda hizmet vermekteyiz. Ribon nedir ? Nerelerde Kullanılır? Ribon balmumu, reçine ve çeşitli kimyasalların karışımı ile imal edilen şerit halindeki mürekkebin ısı transferi ile kağıt plastik malzeme yada diğer materyaller üzerine baskı yapmayı sağlayan üründür. Bir başka değişle ribon yazıcı kartuşu, toneri yada karbon kağıdının şerit hali gibi düşünülebilir. Nasıl üretilir ? Ribonlar kullanım yerlerine ve renklere göre çeşitli ölçü ve ebatta üretilir. Genellikle 1 metre genişlikte ve 20.000 metre uzunlukta üretilen Jumbo ribon bobinleri kesim makinalarında, kullanılan barkod yazıcı yada etiket genişliklerine göre istenilen ebat ve uzunlukta kesilerek müşterilere sunulur. Ribonların baskı kalitesini ve dayanıklılığını imalatında kullanılan balmumu ve reçinelerin karışım oranı belirler. WAX (Balmumu oranı yüksek olan) ribonlar düşük ısı ile koyu baskılar alır fakat dayanıklılığı orta seviyededir. Standart ,Premium gibi çeşitleri mevcuttur. WAX-RESIN (Balmumu ve reçinesi ortalama karışımda olan) ribonlar karışımlarına ve içerdiği kimyasallara göre sürtünme dayanıklılığı ve bazı kimyasallara dayanıklılık sağlar. Standart ,Premium gibi çeşitleri mevcuttur. RESIN (Reçine oranı yüksek olan ) ribonlar yüksek ısı ile baskı alınan , sürtünmeye güneş ışıklarına ve birçok kimyasala dayanıklı olan ribonlardır. Standart ,Premium gibi çeşitleri mevcuttur. Nerelerde Kullanılır? Termal transfer ribonlar genel olarak barkod etiket yazıcılarda çeşitli etiketler üzerine baskı yapmak için kullanılır. Bunların dışında tarih kodlama makinalarında , etiket aplikatörlerinde de kullanılır. Kuşe,vellum gibi kağıt bazlı etiket ve karton çeşitlerinde, PP(polipropilen), PE(polietilen) ve pvc gibi plastik bazlı etiket ve film çeşitlerinde, BOPP film gibi ambalaj ürünlerinde tarih kodlama ve içerik yazdırmada kullanılır.
Kalitesiz ürün tercihleri barkod yazıcılara kalıcı ve pahalı zararlar verebilmekte, kullanıcıların iş süreçlerini ciddi derecede aksatmaktadır. Bu nedenlerle ürettiğimiz etiketlerin maksimum kalitede olmasına özen gösteririz…

E-Bülten.

En yeni teknoloji ve ürünlerden haberlerdar olmak istiyorsanız
aşağıdaki alana e-posta adresinizi yazın.E-bültene kaydolun.
  • Konak / İzmir
  • +90 850 811 35 34
  • info@byokur.com